The Greatest Guide To مدارک ثبت شرکت

توصیه ثبت‌یاری: به خاطر داشته باشید که آدرس اعلامی در سایت، باید با آدرس نوشته شده در صورتجلسه یکی باشد،در غیر این صورت، صورتجلسه شما رد خواهد شد.

برای این منظور فقط کافی است مدارک ثبت شرکت خود را به نزدیک‌ترین دفتر پیشخوان ببرید.

آموزش ثبت تغییرات آموزش ثبت صورتجلسه تغییرات تغییرات ثبت تغییرات ثبت تغییرات شرکت صورتجلسه تغییرات صورتجلسه تغییرات شرکت پریسا گرشاسبی نویسنده ثبت‌یار من پریسا گرشاسبی، حقوق خوانده و عضوی از خانواده ثبت‌یار هستم، در اینجا مطالبی که برای خودم جذاب و کاربردی بوده با زبان ساده و روان به اشتراک می‌گذارم تا مفاهیم حقوقی رو بهتر درک کنیم. لطفا به این مطلب امتیاز بدهید

اگر شرکت از نوع «شعبه شرکت خارجی» یا «نمایندگی شرکت خارجی» باشد به جای اظهارنامه یا تقاضا نامه باید اختیارنامه فعال می شود.

در این قسمت نام شخصی که متقاضی تاسیس شرکت یا موسسه است وارد می شود.  ابتدا می بایست اطلاعات اداره کل استانی که شرکت در آن ثبت می شود وارد می گردد .  «واحد ثبتی» اداره ای ثبت شرکت، محلی است که شرکت باید در آنجا ثبت شود. سپس «تابعیت متقاضی» مشخص می شود.اگر گزینه ایرانی انتخاب شود باید حتماً شماره ملی شخص وارد شود و در صورتی که غیر ایرانی انتخاب شود باید «شماره گذرنامه» ورود اطلاعات شود. «نوع شرکت/موسسه» مشخص می کند که تقاضای ثبت چه نوع شرکتی را تقاضا دارد.سایر اطلاعات شامل «شماره ملی متقاضی»، «نام متقاضی»، «نام خانوادگی متقاضی» و «شماره همراه متقاضی» می باشد.

در این صفحه مشخصات پستی شرکت وارد می شود. «کد پستی» و «شماره تلفن» و”نشانی مرکز اصلی” از جمله مورادی هستند که باید حتماً پر شود.

ابتدا باید صورتجلسات مبنی بر ورود و خروج شریک (در مجمع عمومی فوق‌العاده) تنظیم شود سپس در سامانه ثبت شرکت‌ها ورود اطلاعات شده و در نهایت از طریق پست برای اداره ثبت شرکت‌ها ارسال شود.

نکته قابل توجه این است که آدرس اعلامی در صورت جلسه و آدرس استعلام شده از اداره پست باید عینا یکسان باشند و تفاوت هر چند کوچک، موجب رد صورتجلسه خواهد شد.

ثبت شرکت (نکات مهم و مدارک تاسیس شرکت) تاسیس شرکت مطالعه در ۱۲ دقیقه آوا حقی

این موارد بخشی از مزایای شرکت به صورت کلی‌ست. با این توضیح که هر یک از شرکت‌های تجاری، دارای مزایایی است که به صورت اختصاصی برای شرکا ایجاد می‌کند.

توجه کنید که این قسمت حتما باید با صورتجلسه هم‌خوانی داشته باشد (عینا طبق صورتجلسه باشد).

بعد از اینکه مدارک را پست کردید، باید بارکد پستی و تاریخ پست مدارک را در قسمت مربوطه وارد کنید و گزینه ارسال اطلاعات پستی را بزنید.


ثبت شرکت در تهران به محض ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت‌ها، اسم شرکت شما به اداره مالیات داده می‌شود.

هر یک از این روش‌ها، مزایا و معایبی دارد که با توجه به شرایط خود می‌توانید شرکت‌تان را ثبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید