۵ Ess Elements برای تاسیس شرکت محدود

شرکت مسئولیت محدود، شرکتی متشکل از حداقل دو شریک است که در زمینه امور تجاری فعالیت می­کنند و بدون اینکه سرمایه به سهام تقسیم شود.

برای خواندن سریع هر بخش، روی عنوان آن کلیک کنید پنهان کردن فهرست

در صورت احراز شرایط مذکور، انتقال سهم الشرکه باید با تنظیم سند رسمی انجام بگیرد.

برای ثبت تمامی شرکت ها به مدارکی نیاز است که در ادامه مطلب به آن می پردازیم.

از سوی دیگر، شرکت‌های بزرگ‌تر و یا استارتاپ‌های با احتمال موفقیت وسیع و بیشتر، می‌توانند از شرکت‌های سهامی خاص استفاده کنند.

برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود به حداقل دو نفر و مبلغ اندکی سرمایه نیاز است. این گونه از شرکت ها در دسته شرکت های سرمایه ای جای می گیرند.

مدیران شرکت کلیه اختیارات الزمه را برای نمایندگی و اداره شرکت خواهند داشت مگر این که در اساسنامه غیر این ترتیب مقرر شده باشد.

الف) مؤسسان و مدیرانی که بر خلاف واقع پرداخت تمام سهم‌الشرکۀ نقدی و تقویم و تسلیم سهم‌الشرکۀ غیرنقدی را در اوراق و اسنادی که باید برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود بدهند اظهار کرده باشند.

علاوه بر شرکت سهامی خاص که از رواج زیادی میان کسب‌وکارها برخوردار است، شرکت با مسئولیت محدود نیز از رایج‌ترین شرکت‌های تجاری در حقوق ایران به حساب می‌آید.

در شرکت با مسئولیت محدود، شرکایی که سرمایه آنها حداقل نصف سرمایه کل شرکت باشد، می‌توانند رای به انحلال شرکت تجاری دهند.

۱۴۰۱/۰۴/۱۵ این افراد مشمول مالیات نمی شود/ سازمان امور مالیاتی کشور بخشنامه صادر کرد

برای شرکت های با مسئولیت محدود شما می توانید با دو نفر این شرکت را به ثبت برسانید در صورتی که در شرکت های سهامی خاص وجود حد اقل سه نفر عضو هیئت مدیره و دو نفر بازرس به عنوان بازرس اصلی و بازرس علی البدل الزامی است.

هر شرکت تجاری که در هر زمینه اقتصادی فعالیت داشته باشد، می تواند جزو شرکت های با مسئولیت محدود ثبت شود.

نقص پرونده، زمانی که برخی مدارک کامل نیست یا دارای نقص است از متقاضی درخواست ارسال مجدد می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید